čeština english francais russian deutsch
rezidence V srdci Poděbrad vizualizace

rezidence V srdci Poděbrad vizualizace

Rezidence "V srdci Poděbrad"


Na srdce jsou Poděbrady! – říká známý reklamní slogan propagující zdejší lázeňství. A vy teď přímo v tom srdci můžete bydlet. Novostavba bytového domu Rezidence „V srdci Poděbrad" je totiž umístěna přímo v centru Poděbrad, poblíž náměstí T.G.Masaryka a lázeňského parku s výstavními lázeňskými budovami.
Je to oblast plná zeleně a atmosféry klidných lázeňských procházek, prostředí vhodné jak pro ty, kteří si tu léčí choroby srdeční a cévní, tak také pro ty, kteří hledají pohodové nebo rekreační bydlení v pomalejším rytmu  lázeňského města, aniž však zůstávají odděleni od jeho zcela všedního, ale důležitého zázemí potřebné občanské vybavenosti.

Lokalita

Historie města na Labi sahá před počátky českého státu a váže se k prastaré osadě a strážní tvrzi střežící místo „pode brody“, které dalo Poděbradům své jméno. Ponechme stranou bohatou historii, kterou zosobňuje hlavně postava českého krále Jiřího z Poděbrad a zámek, který tvoří dominantu města, a připomeňme, že pro současný život má největší význam nález německého statkáře a proutkaře von Bulowa, který zde našel pramen minerální uhličité vody, jenž způsobil, že již v roce 1908 tu byla zahájena první lázeňské sezóna a Poděbrady tak posléze získaly punc věhlasného lázeňského města. 

Noví obyvatelé domu v lokalitě zvané Rezidence „V srdci Poděbrad“ si ze známého pramenu Poděbradka mohou načepovat minerální vodu denně podle libosti, protože Poděbradka je od domu vzdálena jen pár minut chůze přes park, který začíná hned u zadního traktu domu, procházet se kolonádou profesora Libenského a dále v sadech s lázeňskými domy až k zámku u Labe.

Na druhé straně je z této příjemné lázeňské zóny velmi blízko k mateřským a základním školám (rovněž i gymnáziu) u Studentské ulice a taktéž i k železniční stanici a autobusovému nádraží, kde se také nachází supermarket a obchodní dům. Připomeňme v této souvislosti, že autem se z blízkého nájezdu k dálnici D 11 dostanete ke hranici Prahy už do půl hodiny.

Za zmínku stojí, že kromě bohaté kulturní nabídky spojené s lázeňským životem najdete v Poděbradech tenisové kurty, golfové hřiště, jízdárnu, střelnici, zimní stadion, sportovní nafukovací halu a k dispozici je i přírodní koupaliště Jezero, kde lze provozovat jachting i surfování.

Koncepce projektu

Nový blok domů na nároží Studentské a Hellichovy ulice je první etapou v minulosti nedokončené zástavby centrální části města Poděbrady. Bytové domy jsou navrženy v základu jako pětipodlažní stavby označené písmeny A, B a C. Prostřední dům B u křižovatky je navýšen o jedno patro a je tedy šestipodlažní.

Všechny domy jsou propojeny společným podzemím, v němž jsou kromě sklepních kójí příslušných k jednotlivým bytům zřízena především garážová stání pro 57 osobních automobilů. Další odstavné plochy v celkovém počtu 26 parkovacích míst jsou navrženy před domem podél Studentské ulice a pod pergolou ve vnitrobloku, ke kterému se vjíždí průjezdem od Studentské ulice. Z vnitřní strany obklopuje dům ze tří stran park s cestou navazující na lázeňské sady, který bude novým bytům poskytovat nádherné výhledy do zeleně.

Každý z domů je přístupný jediným vchodem z předsazeného schodiště. U vchodu je vždy umístěno technické zázemí bytů (kotelna, sušárna, kočárkárna a úklidová komora). Prostor zvýšeného přízemí pak zaujímají už jen bytové jednotky, které pak už beze zbytku naplňují všechna zbývající podlaží.

Typy bytů

V obytném bloku je navrženo celkem 105 bytových jednotek, v jejichž struktuře převažují především menší byty 1+kk   a 2+kk,   kterých je dohromady asi 70%. Další byty je řešeno v dispozicích 3+ kk a 3+1.    V navýšeném šestém podlaží domu se nachází i dva větší byty     s velkou terasou a širokým rozhledem do lázeňského parku. Terasy či balkony však náležejí i k většině ostatních bytových jednotek. 

Standardní vybavení

podlahy: v obytných místnostech (včetně kuchyňského koutu, je-li součástí obývacího pokoje a šatně či komoře přístupných z pokoje) plovoucí podlaha laminátová, povrch – buk (dub), dlažba tuzemské výroby v samostatné kuchyni, v chodbě, v koupelně, na WC a v hale, šatně či komoře přístupných z chodby,
obklady a vybavení koupelen a WC: keramické obklady v koupelně  do výše obložkové zárubně, na WC do výše 1,5m, plastové profily na nárožích, zařizovací předměty standardní řady tuzemské výroby tj. chromované pákové baterie, akrylátová vana bílá, keramické umyvadlo, sprchový kout s akrylátovou vaničkou, WC kombi,
okna: plastová a příslušná kování,
dveře a zárubně: vstupní dveře plné, hladké, povrch – folie buk, protipožární, ocelové zárubně, vnitřní dveře plné, povrch – buk, u obývacích pokojů ze 2/3 prosklené, obložkové zárubně, přechodové lišty v barvě podlahy.
kuchyně : není v ceně dodávky, jinak rozvody i napojení pro elektrický sporák, dřez, myčku,
slaboproudé rozvody : přípojka pro napojení 2 telefonních linek, zásuvka STA, elektrický vrátný a domácí telefon s elektrickým vrátným, příprava (trubkování pro EZS),
topení: ústřední vytápění, deskové radiátory s termostatickými ventily, v koupelně otopný žebřík.

Ceny bytů

Metr čtvereční bytové plochy se prodává v závislosti na poloze bytu v domě, jeho orientaci a umístění na podlaží od 26 000 Kč/m2.


Geosan Development a.s. působí na českém trhu již od roku 1998.
Je expertem v oblasti bydlení se specializací na developerské projekty a nové byty v Praze.
hertpl: Plugin 'require' not defined

Tento projekt je již vyprodán

Navštivte naší aktuální nabídku bytů